5 komik maymun

Köylü kurnazının hazin hikayesi

Adamın birisi bir köye gelmiş ve köylülere şöyle bir teklifte bulunmuş:

”Benim için yakaladığınız her maymuna 10 dolar vereceğim.”

Adamın teklifini duyunca bütün köy başlamış maymun toplamaya. Adam kendisine getirilen bütün maymunları satın almış. Bir süre böyle devam ettikten sonra köyde maymun varlığı giderek azalmaya başlamış. Köy civarında maymun bulmak artık çok da kolay olmamaya başlamış. Köylü de artık maymun yakalamaya çalışmaktan vazgeçme aşamasına gelmiş. Adam bunun üzerine ” Maymun yakalayıp getirene 20 dolar vereceğim.” diyerek köylüyü yeniden teşvik etmiş.

Güldüren, düşündüren komik fıkralar

Köylüler Maymunları Yakalamaktan Vazgeçmiyorlar

Böylelikle köylüler maymun yakalamaya çalışmaktan vazgeçmemişler ve köydeki neredeyse bütün maymunları yakalayıp adama vermişler. Köyde artık yok denecek kadar az maymun kalınca adam ”Maymun yakalayıp getirene 50 dolar vereceğim.” demiş ve köylüleri yeniden teşvik etmiş. Ayrıca bir işi çıktığını, bir süre için bir yere gidip gelmesi gerektiğini, kendisinin yokluğunda yardımcısını köyde bırakacağını, maymun yakalayanların da yakaladıkları maymunları yardımcısına satabileceklerini söylemiş.

Sherlock Holmes ve Doktor Watson -Kısa komik hikaye

Adamın köyden ayrılmasının ardından yardımcısı köylülere şöyle bir teklifte bulunmuş:

” Kafesteki maymunları size 35 dolardan satayım. Patron gelince de ona ‘Birisi kafesleri açmış ve bütün maymunlar kaçmış.’ deriz. Sonra da siz maymunları tekrar yakaladığınızı söyler ve 50 dolardan satarsınız.”

Köylü sattıkları maymundan ikinci defa kar etmenin heyecanı ve sevinciyle yardımcıdaki bütün maymunları satın almış ve başlamış patronun dönüşünü beklemeye. Ancak bir de bakmışlar ki ortada ne patron var ne de yardımcısı. Her ikisi de ortalıktan kaybolmuş.

İnsanlığın yaratılışı- Kısa, komik hikaye

Böylece köylüler 10-20 dolara adama sattıkları maymunu 35 dolardan geri almış oldular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here