Rule of thumb ne demek ?

İngilizce’de deyimlerin kullanılması yaygın bir durumdur. Rule of thumb  deyimi ile ilk defa karşılaşan birisi ” Rule of thumb  ne demek, ne anlama gelir, anlamı nedir ?  ” diye merak edebilir.

Sitemizde Rule of thumb  ne anlama gelir, anlamı nedir, hangi durumlarda kullanılır, kimler için kullanılabilir sorusunu cevaplayacağız.

Rule of thumb  ingilizce de, özellikle de internet ortamında yaygın olarak kullanılan bir deyimdir.

Amerikan İngilizcesi’nde yer alan 40 argo kelime ve anlamı

Rule of thumb

İngiltere’de bir dönem bir adamın karısını başparmağından büyük bir şeyle dövemeyeceği anlamına gelen bir kanun olduğu sanılıyormuş. Daha sonra bu kelime anlam değişikliğine uğrayarak günümüzde kullanılan anlamına gelmiş. Günümüzde ise rule of thumb kelimesi şu anlama geliyor:

Belirli bir bilimsel hesaplama veya bilimsel tahminin tersine, deneyim veya pratiğe dayalı olarak bulunan genel veya yaklaşık ilke, prosedür veya kural.

İngilizce Wc ne demek, ne anlama gelir, anlamı nedir ?

Diğer anlamları: Yaklaşık hesap, ampirik,  temel kural, el yordamı, parmak hesabı, pratik yol ya da yöntem, el kararı, göz kararı, pratik iş görme usulü
Rule of thumb  deyimini örnek bir cümleyle açıklayalım.

A good rule of thumb is to use less than 10% of the credit that’s available to you.

Cümle ”Kullanabileceğiniz kredinin % 10’dan azını kullanmak iyi bir temel kuraldır. ” anlamına gelir. Ancak herhangi bir hesaplama yapılmadan kabaca ortaya konulmuş bir ilkeye göre söylenmiştir.

Math

Şimdi Rule of thumb  kelimesinin anlamını biliyorsunuz. Sizden ricamız Rule of thumb  kelimesini cümle içerisinde kullanarak yorum yapmanızdır. 🙂

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here